Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Bolile de inimă, principalele cauze de deces
Miercuri, 14 Martie 2018
Dr. Nicoleta Oprescu, dr. Lucian Câlmâc, dr. Radu Dan-Andrei, medici specialişti cardiologi, sunt invitaţii lui Sorin Burtea, miercuri, 14 martie, la TVR 1 şi TVR Internaţional, de la ora 17:30.
interes general, boli de inima

Specialiştii cardiologi trag un semnal de alarmă şi îndeamnă populaţia să ia măsuri împotriva factorilor de risc ce declanşează bolile de inimă.

Potrivit unui studiu recent, avem în România aproximativ un milion de pacienţi diagnosticaţi cu insuficienţă cardiacă, însă mulţi alţii duc boala pe picioare, fără să ştie şi fără să fie luaţi în evidenţe.

De aceea afecţiunile inimii sunt principalele cauze de deces.

Există tratamente inovatoare, aplicate cu succes şi la noi, avem medici specialişti recunoscuţi la nivel internaţional, spitale care încep să arate ca în ţările cu economii dezvoltate, însă nu este suficient. Prevenţia trebuie să fie pe primul loc!

Vă invităm la o discuţie despre bolile cardiovasculare, în “Interes general”.

Aşteptăm întrebările dumneavoastră pe adresa interesgeneral@tvr.ro şi pe pagina www.facebook.com/InteresGeneralTVR1.

***

Emisiunea “Interes general” se difuzează în direct, pe TVR 1 şi TVR Internaţional şi poate fi urmărită online, pe TVR+.

  • 05:35
    Tezaur folcloric
    (redifuzare) Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Tribuna partidelor parlamentare
    Producător Elena Boda
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    * Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 17:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 17:20
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 20:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Tunisia-Anglia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 23:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Pariu Mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Producător
  • 04:35
    Telejurnal
    Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare) Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României