Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Noaptea sfântă de Crăciun
Luni, 18 Decembrie 2017
Luni, 25 decembrie, de la ora 21.10, petrecem prima seară de Crăciun urmărind la TVR 1 şi TVRi un concert de colinde celebre, reinterpretate de îndrăgiţi artişti români. Transmisiune din Piaţ a Constitu ț iei.
Alte legături
Iuliana Tudor

Televiziunea Română vă invită să urmăriţi un spectacol extraordinar de Crăciun ce aduce mai aproape de public atmosfera feerică a sărbătorilor de iarnă.

Iuliana Tudor este producător al evenimentului pe care îl va și prezenta împreună cu Aurelian Temişan.

(w640)

Concertul pe care TVR 1 şi TVR i îl transmit începând cu ora 21.10 va  aduce pe scena din Piaţa Constituţiei piese celebre de Crăciun, reinterpretate într-un stil original de îndrăgiţi artişti români din diferite zone muzicale: Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Aurelian Temişan, Andrei Lazăr, Vlad Miriţă, Lavinia Goste, Andra, Nico, Marcel Pavel, Loredana, Cornel Ilie, Mihai Georgescu, acompaniaţi de Orchestra Simfonică Bucureşti şi Band-ul Andrei Tudor, conduse de dirijorul Andrei Tudor şi Grupul vocal „Acapella”, condus de George Miron.

 

  • 00:05
    Pariu Mondial
    Moderator Tudor Furdui Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Costa Rica-Serbia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Germania-Mexic Comentator Marian Olaianos/ Florin Mihoc Producător Daniel Chican
  • 03:55
    Bucureşti, capitala rezistenţei româneşti
    Ediţia 13 Realizator Irina Păcurariu Jurnalist Mariana Cernăianu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Costin Deşliu Producător Daniela Enăchescu
  • 04:50
    Telejurnal
    * Meteo* Omologări LOTO
  • 05:30
    Imn
  • 05:35
    Tezaur folcloric
    (redifuzare) Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Tribuna partidelor parlamentare
    Producător Elena Boda
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    * Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 17:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 17:20
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 20:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Tunisia-Anglia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 23:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Pariu Mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Producător
  • 04:35
    Telejurnal
    Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare) Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României