Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Noi umblăm şi colindăm în seara de Ajun, la TVR 1
Marţi, 23 Decembrie 2014
Miercuri, 24 decembrie, Iuliana Tudor v-a invitat la colindat, de la ora 21:00, la TVR 1 și online pe TVR+.
Iuliana Tudor
Alte legături
Iuliana Tudor

În seara de Ajun, de la ora 21.00, Iuliana Tudor ne anunţă că - Noi umblăm şi colindăm.

Vedeta TVR prezintă la TVR 1 un concert de colinde şi muzică tradiţională, structurat în două părţi, la care participă Irina Loghin, Nicolae Furdui Iancu, Nicoleta Voica, Daniela Condurache, Cristian Pomohaci, Nicolae Sabău, Dumitru Dobrican şi Dănţăuşii din Groşi, Narcisa Suciu, Marinel Petreuş și Ansamblul Folcloric Naţional Transilvania.

La acest progam special participă și Grupul Iza, Copiii din Budeşti, Copiii din Breb, Colindătorii din Agrieş şi alte grupuri de colindători din diverse zone folclorice ale ţării.

Acompaniază Orchestra Naţională Jidvei România – dirijor Stelian Stoica.

***

Toate producţiile dedicate Crăciunului, difuzate la TVR, se regăsesc pe TVR+, în secţiunea „Crăciun 2014”.

  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa D * Argentina-Croaţia Comentator Emil Hossu Longin Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny
  • 23:05
    Studio mondial
    * Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Un pariu Mondial
    . Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa C * Danemarca-Australia Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Daniel Chican
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa C * Franţa-Peru Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican
  • 04:00
    Studio mondial
    Producător Daniela Enăchescu
  • 04:35
    Telejurnal
    * Meteo* Omologări
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României
  • 05:35
    Politică şi delicateţuri
    cu Mircea Dinescu * Best of Invitat Marius Manole Jurnalist Iulia Ioaniţoaia Producător Dan Manoliu
  • 06:30
    1 Matinal :
    1 Matinal (I) Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Parlamentul României
    Prezintă Radu Rădulescu Producător Ion Stavre
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    . Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    * Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    * Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Marian Olaianos Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Sankt Petersburg Stadium, Sankt Petersburg
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Brazilia-Costa Rica Comentator Marian Olaianos Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Sankt Petersburg Stadium, Sankt Petersburg
  • 17:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 17:20
    Studio mondial
    * Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa D * Nigeria-Islanda Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 20:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Catalin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Serbia-Elveţia Comentator Dragoş Bocanaciu/ Catalin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
  • 23:05
    Studio mondial
    . Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Un pariu Mondial
    . Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Brazilia-Costa Rica /
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa D * Nigeria-Islanda Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Valentina Stelescu
  • 04:00
    Studio mondial
    Producător Daniela Enăchescu
  • 04:35
    Telejurnal
    * Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare)Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României