Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Retrospectiva 2015 la rugby, în Repriza a treia
Marţi, 12 Ianuarie 2016
Din luna ianuarie, emisiunea de analiză sportivă este difuzată de la ora 23.40. Prima ediţie, moderată de Cristian Mîndru, poate a putut fi văzută în direct, marţi, 12 ianuarie, la TVR 1, TVR HD şi TVR+ .
Cristian Mindru
Alte legături
CRISTIAN MÎNDRU

Marţi, după Starea naţiei, Cristian Mîndru ne propune, la Repriza a treia, o retrospectivă a anului trecut la rugby şi o analiză a evoluţiei Stejarilor la Cupa Mondială. Emisiunea se difuzează, din ianuarie 2016, tot în serile de marţi, dar mai târziu, de la ora 23.40. Prima ediţie a anului poate fi urmărită în transmisiune directă, pe 12 ianuarie, la TVR 1, TVR HD şi online, pe TVR+.

Pentru dezbaterea de marţi seară, Cristian Mîndru i-a invitat în studioul TVR pe Cristi Petre – antrenorul echipei Steaua, Tudorel Bratu - jucător la Dinamo şi Daniel Mitrea - director de înaltă performanţă al Federaţiei Române de Rugby. Li se alătură Alex Roman, jurnalist sportiv TVR. Discuţia la Repriza a treia se va purta în jurul Stejarilor, care, în 2015, au reuşit nu doar performanţa calificării la Cupa Mondială, dar şi o victorie absolut surprinzătoare asupra reprezentativei Canadei, în urma unui meci dramatic. România a reuşit atunci cea mai mare revenire din istoria Cupei Mondiale, câştigând în faţa Canadei cu 17-15, după ce a fost condusă cu 0-15.

(w640) Repriza a

Cei care vor să retrăiască acele momente pline de emoţie, dar şi să urmărească o analiză „la rece” a întregului sezon de rugby o pot face marţi seară, la Repriza a treia, de la ora 23.40, la TVR 1, TVR HD şi pe TVR+.

  • 00:05
    Pariu Mondial
    Moderator Tudor Furdui Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Costa Rica-Serbia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Germania-Mexic Comentator Marian Olaianos/ Florin Mihoc Producător Daniel Chican
  • 03:55
    Bucureşti, capitala rezistenţei româneşti
    Ediţia 13 Realizator Irina Păcurariu Jurnalist Mariana Cernăianu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Costin Deşliu Producător Daniela Enăchescu
  • 04:50
    Telejurnal
    * Meteo* Omologări LOTO
  • 05:30
    Imn
  • 05:35
    Tezaur folcloric
    (redifuzare) Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Tribuna partidelor parlamentare
    Producător Elena Boda
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    * Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 17:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 17:20
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 20:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Tunisia-Anglia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 23:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Pariu Mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Producător
  • 04:35
    Telejurnal
    Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare) Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României