loader
Foto

Se rezolvă, amigo

SI PUO FARE… AMIGO - Italia, Franţa, Spania, 1972

sâmbătă, 24 februarie 2024
ora 21:30

 

 

Regia Maurizio Lucidi

Cu: Bud Spencer, Jack Palance, Renato Cestie

* Western, comedie. Fugărit de un pistolar care vrea să-l însoare cu sora lui – pe care, chipurile, o dezonorase – aventurierul Coburn îi întâlneşte în pustietate pe bătrânul Anderson şi pe nepotul acestuia. Bătrânul îşi dă sufletul în faţa lui, dar nu înainte de a-i încredinţa copilul şi actul de proprietate al casei lui. Micul Chip e moştenitorul unei dărăpănături, dar şi al terenului de dedesubt, care, după cum vor afla, musteşte de petrol. Aşa că băiatul şi protectorul lui devin curând ţinta multor indivizi lacomi de avere.

ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII ÎN VÂRSTĂ DE PÂNĂ LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU ÎMPREUNĂ CU PĂRINŢII ORI FAMILIA (AP)

 

20:00 Dezacorduri de pace

Prezintă Vlad Craioveanu şi şi Dragoș Mușat (Tetelu)

Într-o lume a dezacordurilor sociale, politice si economice, 6 jurnalişti de opinie analizează, într-o notă relaxată, cele mai importante evenimente.

Producător Oana Cucuruzeanu

Transmisiune directă

Premieră

21:00 Starea naţiei

Emisiunea Starea nației își propune să folosească umorul, pentru a sancționa derapajele din spațiul public, indiferent de zona din care provin acestea. În același timp, prin modul de abordare, Starea nației cultivă spiritul critic al telespectatorilor și contribuie la creșterea rezistenței la manipulare.
​Foarte important de precizat este că umorul nu este scopul emisiunii, ci doar un mijloc prin care emisiunea Starea nației dorește să-și atingă obiectivele menționate mai sus. Atacând zilnic zona politică și pe cea socială, emisiunea pune accent pe educație, văzând în aceasta cea mai rentabilă investiție pe care societatea o poate face pentru dezvoltarea ei.
Emisiune de Dragoş Pătraru

 

#tvr1