Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Profesioniştii, cu Nae Caranfil, la TVR 1
Marţi, 24 Octombrie 2017
Invitatul emisiunii Profesioniştii de sâmbătă, 28 octombrie a fost un cineast iubit de marele public: Nae Caranfil. Eugenia Vodă ne-a dat întâlnire cu Profesioniştii la TVR 1, sâmbăta, de la ora 22.00.

Eugenia Vodă a conceput interviul ca pe „un posibil film de Nae Caranfil”: alert, plin de farmec, niciodată plictisitor! Pentru cei care au văzut cu plăcere Filantropica şi alte filme caranfiliene - o emisiune de neratat.

Telespectatorii care iubesc emisiunea Eugeniei Vodă se vor bucura de întâlnirea cu Nae Caranfil la Profesioniştii de sâmbătă, 28 octombrie.

Nae Caranfil a absolvit în 1984 cursurile Institutului Naţional de Artă Teatrală şi Cinematografică şi a fost repartizat la Buftea ca asistent regie, lucru care nu i-a fost pe plac din prima clipă. A urmat teatrul, dar numai pentru a acumula mai multă experienţă, spre a-şi atinge scopul: acela de a face filme.

A debutat ca regizor şi scenarist în 1993 cu E pericoloso sporgersi, peliculă premiată la festivalurile de film de la Bratislava din acelaşi an şi Baule-1994, dar şi de către ACIN în 1993. Acestui moment de succes i-au urmat altele: Asfalt tango (1995), Dolce far niente (1999), Filantropica (cel mai cunoscut şi de succes film al său, lansat în 2001), Restul e tăcere (2008), Closer to the Moon (marele jaf din 1959 comis de 5 inşi asupra maşinii BNR, varianta Nae Caranfil), 6.9 pe scara Richter (noua sa comedie muzicală, lansată la final de 2016).

Dialogul Eugenia Vodă - Nae Caranfil este la TVR 1, sâmbătă, 28 octombrie, de la ora 22.00.

(w640)

Despre Profesioniştii:

Unul dintre cele mai prestigioase programe ale TVR, distins cu numeroase premii, Profesioniştii se difuzează la TVR 1 din anul 2000. Realizatoarea Eugenia Vodă completează arhiva de aur a Televiziunii Române cu fiecare ediţie a emisiunii Profesioniştii, aceasta rămânând constantă în privinţa calităţii invitaţilor şi a calităţii produsului de televiziune.

  • 04:35
    Telejurnal
    * Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare) Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imn
  • 05:35
    Politică şi delicateţuri
    * Best of Invitat Toni Grecu Jurnalist Iulia Ioaniţoaia Producător Dan Manoliu
  • 06:30
    1 Matinal :
    1 Matinal (I) Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Parlamentul României
    Prezintă Radu Rădulescu Producător Ion Stavre
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Samara Arena, Samara
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa C * Danemarca-Australia Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Samara Arena, Samara
  • 17:00
    Lozul cel mare
    Prezintă Silvia Stanciu şi Marius Rădmăneştean *Tragerile Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 şi Noroc Jurnalişti: Dana Rusu, Florin Mihăilescu, Horaţiu Rusu Producător tv. Mihai Răzuş Transmisiune directă
  • 17:30
    Studio mondial
    Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa C * Franţa-Peru Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg
  • 20:00
    Telejurnal
    Meteo* Omologări
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa D * Argentina-Croaţia Comentator Emil Hossu Longin Producător Daniel Chican Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny
  • 23:05
    Studio mondial
    * Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Un pariu Mondial
    . Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa C * Danemarca-Australia Comentatori: Bogdan Tomulica / Adi Soare Producător Daniel Chican
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa C * Franţa-Peru Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican
  • 04:00
    Studio mondial
    Producător Daniela Enăchescu
  • 04:35
    Telejurnal
    * Meteo* Omologări
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României