loader

Sonia Argint Ionescu a luat Globul de Cristal pentru Star TV

Vedeta TVR 1 a fost recompensată cu acest premiu la Beau Monde Style Awards

 

Sonia Argint Ionescu

Vedeta TVR 1 Sonia Argint Ionescu,  care prezintă emisiunea în limba germană, dar şi cea care ne învaţă cum să trăim sănătos la Vreau să fiu sănătos!, a fost recompensată de curând cu Globul de Cristal la categoria Star TV de revista Beau Monde.

"Multumesc Beau Mode pentru premiu! Mă bucură foarte mult. Dar trebuie să multumesc pentru susţinere Televiziunii Române şi echipelor de profesionişti ai TVR 1 cu care lucrez la cele doua emisiuni pe care le prezint Germana de la unu şi Vreau să fiu sănătos. Şi promit că voi continua să mă implic şi pe viitor în proiecte cel puţin la fel de importante.

Anul acesta revista Beau Monde a împlinit 12 ani de existenţă, iar deja traditionalele Globuri de Cristal au mers la: Adelina Ivan - Designerul anului, Laura Cosoi - Stil feminin, Ana Ularu- Succesul anului, Sonia Argint-Ionescu - Star TV, Cornel Ilie - Stil masculin.

 

3:00 Telejurnal

Ştiri* Sport* Meteo. Prezintă Mihai Rădulescu

Producător Diana Anghel / Dorin Munteanu

(Reluare)

4:00 Breaking fake news

Moderator Marian Voicu

Producător Marian Voicu

(Reluare)
 
Documentarul „Albă ca Zăpada și cele 7 mineriade”, difuzat la „Dosar România”

Documentarul realizat de Cornel Mihalache, dedicat unuia dintre cele mai controversate fenomene sociale și politice din România postdecembristă, ...

„Rock Maniac” la final de sezon, cu recomandări de vacanţă şi noutăţi de la trupa Odyssey

Tot acum, despre cel mai recent album Rolling Stones, dar şi despre ce rock mai cântă trupele tinere. Cristi I. Popescu, ne aşteaptă la TVR 1 ...

Povestea iei şi a borangicului, în filmul „Măiastra cu arnici”, la TVR 1

Denumită „măiastra”, ia românească este unul dintre cele mai apreciate obiecte vestimentare atât la noi, cât şi în străinătate. Cum se face o ...

 

#tvr1