Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
Rețeta lui Dinescu: Limbă cu măsline și salată cu limbă şi creier de viţel
Duminică, 05 Noiembrie 2017
Invitata lui Mircea Dinescu, la Politică și delicatețuri, a fost actriţa şi cântăreaţa Rona Hartner.
Reteta lui Dinescu

Ajutat de celebra sa invitată, Dinescu a pregătit o salată cu limbă şi creier de viţel, în care a pus şi sfeclă, ingredientul numărul 1 din bucătăria poetului în această toamnă.

Rona: „Mircea este un artist în bucătărie, un balerin care zboară printre ingrediente.”


Iată preparatele lui Dinescu din 5 noiembrie:

LIMBA DULCE A RONEI

-         creier de vițel

-         limbă de vițel

-         1 sfeclă coaptă

-         capere

-         1 portocală

-         2-3 ciuperci

-         oțet balsamic

-         ulei, zahăr

-         dulceață de ardei iuți

-         piper, coriandru, busuioc

(w640) Reteta lui

***

LIMBĂ CU MĂSLINE A LA DINESCU

-         2 cepe

-         1 praz

-         10 roșii cherry

-         limbă de vițel

-         vin

-         măsline

-         zahăr

-         zeamă de portocală

-         dulceață de ardei iuți

(w640) Reteta lui

  • 00:05
    Pariu Mondial
    Moderator Tudor Furdui Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Costa Rica-Serbia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Germania-Mexic Comentator Marian Olaianos/ Florin Mihoc Producător Daniel Chican
  • 03:55
    Bucureşti, capitala rezistenţei româneşti
    Ediţia 13 Realizator Irina Păcurariu Jurnalist Mariana Cernăianu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Costin Deşliu Producător Daniela Enăchescu
  • 04:50
    Telejurnal
    * Meteo* Omologări LOTO
  • 05:30
    Imn
  • 05:35
    Tezaur folcloric
    (redifuzare) Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Tribuna partidelor parlamentare
    Producător Elena Boda
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    * Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 17:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 17:20
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 20:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Tunisia-Anglia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 23:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Pariu Mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Producător
  • 04:35
    Telejurnal
    Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare) Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României