Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
La TVR 1, din 12 martie
Joi, 08 Martie 2018
1 Matinal începe mai devreme cu jumătate de oră, de la 06.30. Seara se încheie cu un nou Telejurnal , la ora 24.00. Tronsoanele de dezbateri din grila TVR 1 rămân la orele cunoscute.

Din 12 martie, telespectatorii TVR 1 vor primi noutăţile dimineţii cu o jumătate de oră mai devreme. „Suntem mai matinali cu jumătate de oră, aducem mai multă informaţie, mai mult ritm şi petrecem mai mult timp cu 1 Matinal", precizează Septimiu Sărăţeanu, producătorul emisiunii matinale a postului TVR 1.



Cu acelaşi stil jovial şi relaxat, Maria Linda şi Dorin Chioţea ne dau întâlnire la 1 Matinal începând cu ora 06.30, de luni până vineri.

(w640)

Informaţii despre cum se circulă la fiecare oră a dimineţii, date meteo actualizate permanent, ştiri la fiecare jumătate de oră, prezentate de Andra Petrescu, evenimente, călătorii, spectacole, sport, economie, cinema sau tehnologie, dar şi modă, sănătate şi frumuseţe, toate acestea se regăsesc la 1 Matinal. Noutăţile din sport sunt aduse de Eda Marcus, iar Albertina Ionescu vine cu sfaturi din fashion – beauty şi sănătate. La 1 Matinal nu vor lipsi predicţiile astrale. Şi telespectatorii amatori de horoscop vor avea o surpriză la început de primăvară în programul matinal.

(w640)

Pe lângă deja cunoscutele emisiuni informative – transmise la 14.00, 16.00, 17.00 şi 20.00, la TVR 1, începând din 12 martie, telespectatorii pot urmări, de luni până vineri, un nou Telejurnal - la ora 24.00. Noul program va cuprinde ştirile importante ale zilei, prezentate de Mihai Rădulescu.

Dacă la Telejurnalul primelor ore ale zilei telespectatorii se întâlnesc cu Andra Petrescu, la 14.00 şi 16.00, Telejurnalul este prezentat de Teodora Popa. Şi tot cu informaţii din actualitate vine Mihai Constantin la Telejurnalul de la 17.00 şi la cel de ora 20.00. Telejurnalele de weekend, transmise ca şi până acum, la 14.00 şi 20.00, ne sunt aduse pe micul ecran de Dorina Florea.

În grila de programe a TVR 1, rămân la orele cunoscute: Perfect Imperfect, cu Emma Zeicescu (luni-vineri, ora 10.00), Aici, acum, cu Alina Stancu (luni-vineri, ora 13.00), Pulsul zilei, cu Radu Andrei Tudor (luni-vineri, ora 18.30), România 9, cu Ionuţ Cristache (luni-joi, ora 21.00). De la 22.30, de luni până vineri, Dragoş Pătraru aduce informaţii despre Starea naţiei.

La TVR 1, telespectatorii mai pot urmări programele Cooltura (vineri, ora 17.30), Lumea azi (vineri, ora 18.00), Ultima ediţie (duminica, ora 14.30), realizate tot de Direcţia Ştiri.

  • 00:05
    Pariu Mondial
    Moderator Tudor Furdui Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa E * Costa Rica-Serbia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Daniel Chican
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Germania-Mexic Comentator Marian Olaianos/ Florin Mihoc Producător Daniel Chican
  • 03:55
    Bucureşti, capitala rezistenţei româneşti
    Ediţia 13 Realizator Irina Păcurariu Jurnalist Mariana Cernăianu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Costin Deşliu Producător Daniela Enăchescu
  • 04:50
    Telejurnal
    * Meteo* Omologări LOTO
  • 05:30
    Imn
  • 05:35
    Tezaur folcloric
    (redifuzare) Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 08:00
    1 Matinal
    1 Matinal (II) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:00
    1 Matinal
    1 Matinal (III) Prezintă:Maria Linda, Dorin Chioţea Producător Andreea Badiu Transmisiune directă
  • 09:45
    Teleshopping
  • 10:00
    Perfect imperfect
    (I) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:00
    Perfect imperfect
    (II) *Ştiri *Talk-show Moderator Emma Zeicescu Producători: Violeta Iorgulescu, George Tudor, Mihaela Verdeş Transmisiune directă
  • 11:45
    Teleshopping
  • 12:00
    Tribuna partidelor parlamentare
    Producător Elena Boda
  • 12:30
    Teleshopping
  • 13:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:00
    Telejurnal
    * Translator mimico gestual Laura Ioana ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 14:25
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 14:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 15:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
  • 17:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 17:20
    Studio mondial
    Moderator Producător Cristian Oprean Transmisiune directă
  • 17:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 18:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Fisht Stadium, Sochi
  • 20:00
    Telejurnal
    * Meteo
  • 20:50
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Live stadion Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 21:00
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Tunisia-Anglia Comentatori: Dragoş Bocanaciu/ Cătălin Cîrnu Producător Valentina Stelescu Transmisiune directă de la Volgograd Arena, Volgograd
  • 23:05
    Studio mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 23:40
    Pariu Mondial
    Moderator Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă
  • 00:00
    Telejurnal
    *Sport*Meteo
  • 00:30
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa F * Suedia-Coreea de Sud Comentator Emil Hossu Longin Producător Valentina Stelescu
  • 02:20
    Campionatul Mondial de Fotbal, Rusia 2018
    * Grupa G * Belgia-Panama Comentatori: Bogdan Tomulică / Adi Soare Producător Valentina Stelescu
  • 04:00
    Studio mondial
    Moderator Producător
  • 04:35
    Telejurnal
    Meteo
  • 05:15
    Istoria cu Virgil
    (redifuzare) Producător Adriana Ciobanu
  • 05:30
    Imnul României